Najlepsze zdjęcia  Nowe zdjęcia


Historia fotokolej.pl

Skąd wziął się pomysł na fotokolej.pl?

Fotokolej.pl na początku była małym forum dla ludzi z Gdańska (a konkretnie 5 osób) na którym umieszczali oni swoje zdjęcia.

Idea serwisu

Fotokolej.pl jest serwisem który ma na celu zrzeszenie ludzi interesujących się kolejami z całej Polski i Świata, pokazanie realiów polskich kolei z innej strony.

Jak rozwijała się galeria?

Miesiąc po stworzeniu forum powstał w mojej głowie pomysł zainstalowania galerii internetowej. Szybko znalazłem za pomocą google.pl silnik galerii - 4images. W sierpniu 2006 roku mieliśmy ok. 100 zdjęć na galerii w 85 % ze stacji Gdańsk-Oliwa. We wrześniu 2006 roku z powodu małego zainteresowania ludzi z Trójmiasta zacząłem rozpowszechniać, wymieniać się bannerami lub też informować ludzi o naszej galerii. Opłaciło się to. Po ok tygodniu pozyskaliśmy 2 użytkowników - Hammana oraz Kolinsa (obecnie drugi z nich jest administratorem) którzy pomogli dalej reklamować galerię w myśl zasady "kolega koledze". Po ok. 3 miesiącach kupiłem domenę .pl która jeszcze bardziej pozwoliła rozpowszechnić galerię. Galeria stopniowo nabierała użytkowników, aby w kwietniu 2007 roku stać się jedną z najpopularniejszych polskich galerii internetowych o tematyce kolejowej.

Stan obecny

W tej chwili fotokolej.pl to społeczność ludzi którzy interesują się kolejami i je fotografują. Jest to 2 gb zdjęć w ponad 100 różnych kategoriach, opartych na silniku 4images 1.7.4 z ponad 100 modyfikacjami z których połowa to modyfikacje autorskie. Każdego miesiąca galeria notuje ok. 35 tysięcy unikalnych wejść, mamy 50 stałch użytkowników, ponad 4000 zdjęć i ponad 10000 komentarzy.

Plany na przyszłość

W przyszłości planuję rozbudowę serwisu o nowe modyfikacje, wprowadzenie kont komentatorskich, zwiększenie limitu dodawanych zdjęć, profile użytkowników z przyjazną domeną twójnick.fotokolej.pl i wiele, wiele innych

Nasze cele a TRAKO 2007

Wystawialiśmy się na Trako z paroma celami. Pierwszy to rozszerzenie ideii samej galerii w myśl jej haseł: "Inna strona kolei" , "Lepsza strona kolei", reaktywacja działalności GKFK - Gdańskiego Klubu Fotografii Kolejowej - który od grudnia 2006 jest w hibernacji z powodu braku zainteresowania członków, pozyskanie sponsora do dalszej działalności.